Technika JSDH Ostrov

CAS 20/3000/200-M2T MAN
Cisternová automobilová stříkačka je zařazena u naší jednotky jako prvovýjezdové vozidlo předurčené na zásahy u dopravních nehod, k likvidaci požárů a různé typy technických zásahů.
Vybavení:
Hydraulické vyprošťovací zařízení LUKAS s příslušenstvím eDraulic (AKU), zvedací vaky LUKAS, stabilizační rozpěrné tyče LUKAS, stabilizační klíny, IDP Dräger, termokamera ISG, GasAlert, řetězová motorová pila Stihl, motorová rozbrusovací pila PARTNER, přetlaková ventilace, plovoucí čerpadlo Aquafast, elektrocentrála EISMANN 6,5 kW s příslušenstvím, vysokotlak 60 m, mečová pila DEWALT, protichemické obleky SUNIT IV, ochranné obleky OL2, páteřní deska, vakuové nosítka, zdravotní vybavení, AED, vysavač hmyzu, nástavkové žebříky, sorbenty, záchytová vana na ropné látky, ruční pumpa s příslušenstvím k čerpání ropných látek, hadice, požární armatury, zámečnické nářadí, kominické nářadí, PHP, ženijní nářadí apod.
CAS 20/4500/270-S3R MB Zetros 1833 A 4x4
Cisternová automobilová stříkačka předurčená k hašení požárů, na technické zásahy.
Vybavení:
Naviják RHINO 8, kombinované ventilační zařízení NPV 8/PPV 32 COMBI 350, termovizní kamera ISG, teleskopický osvětlovací stožár v provedení 6xLED hlavic 24V, elektrocentrála SDMO HX 4000 3,5 Kw+příslušenství, ŘMP STIHL+příslušenství, 3x protichemický ochranný oděv typu 3 pro opakované použití, 4x IDP Dräger+2x náhradní lahev k IDP, 2x PHP, 8x hadice B, 8x hadice C, vysokotlak 60 m, plovoucí čerpadlo Aquafast, zdravotní vybavení, vakuová nosítka, lana, savice, sací koš, trhací hák Al, pěnotvorná proudnice P6, proudnice Turbo, rozdělovač, požární sekera, přejezdové můstky, mečová pila DeWALT, zámečnické nářadí, ejektor, sorbenty a další požární příslušenství.
UA Toyota Hilux 2GD 2,4
Toyota je využívána jako užitkový automobil (UA), pohon 4x4. Je určen pro přepravu materiálu a osob k zásahu.
Vybavení:
naviják WARN ZEON 8 12V,  zdravotní batoh, hasící přístroj, ruční LED svítilny, ruční nářad, zádová deska
DA Toyota Proace 2,0
Devíti místný dopravní automobil je využíván na různé typy zásahů a pro přepravu osob, nebo materiálu.
Vybavení:
Zdravotní kufr, zádová deska, svítilny
VeA Škoda Yeti 1,2 TSI
Velitelský automobil sloužící k přepravě velitele, hasičů či materiálu k události.
Vybavení:
Zdravotnický kufr, křísící přístroj, hasicí přístroj
CF MOTO, CF-800-Gladiator
Víceúčelová čtyřkolka CF MOTO, CF-800-Gladiator UTV 830 EFI 4x4, určena k zásahům v těžko dostupném terénu.
Vybavení:
Dvoumístný model s malou nákladní korbou, světlomety, majáčkem a navijákem. Ke čtyřkolce lze připojit radlici na sníh.
Přívěsný člun Zodiac
Slouží k přepravě hasičů po vodní hladině či slabém ledu při záchraně lidí a zvířat z vodních toků a ploch.
Vybavení:
Záchranné vesty, suché obleky AGAMA s příslušenstvím, neopreny dvoudílné s příslušenstvím, pumpa, lana, přilby, apod.
Vlek pro přepravu
Vlek pro přepravu čtyřkolky, s možností výškové nastavitelnosti oje oko/koule. Další možnosti využití: přeprava povodňových pytlů, zábran a dalších potřebných prostředků pro různé typy zásahů.
Agregáty
Jsou jimi vybaveny vozy naší jednotky, jedná se o elektrocentrály, motorové pily, vyprošťovací zařízení, přetlakový ventilátor, rozbrušovací pilu a vysavač na obtížný hmyz.
CAS K 27 T 815-bývalá technika
Cisternová automobilová stříkačka byla zařazena u naší jednotky jako druhovýjezdové vozidlo předurčené k likvidaci především lesních a travních požárů, technických zásahů i dopravních nehod.
Kočár
Pro hasičské účely sestaven v roce 1931 z původní lafety dělostřeleckého podvozku. Čerpadlo je plně funkční. Oprava svépomocí provedena v roce 2011 v rámci oslav 14O. výročí založení hasičů v Ostrově.
CAS 24 RTHP - bývalá technika
Dvě cisternové automobilové stříkačky RTHP byly ve výbavě do roku 1998. Poté byly prodány do Velichova a Abertam.
CAS 24 Liaz - bývalá technika
Cisternová automobilová stříkačka Liaz byla ve výbavě v letech 1998-2009. Poté byla prodána do obce Horní Polubný.
VeA Škoda Felicia 1,6 - bývalá technika
Velitelský automobil Škoda Felicia 1,6, byla ve výjezdu do roku 2010.
Přívěsný odsavač kouře VTA 60 - bývalý agregát
Slouží k odsávání kouře ze sklepů a jiných prostorů.
Vybavení:
Savice, benzínový agregát, deky, kopáč, apod.